BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 9255012
*
nr 925 5012
Bordslampfot
keramik, Tilgman Keramik, 1960-tal, höjd: 40 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 19:17:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 18:55:39
1
Vinnande bud
10/11 19:24:55
1
justering av budtak
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampor keramik tilgmans
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:23
-
4210 Bordslampa
artemide, Italien. Höjd: 54 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:18
-
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:47
-
4243 Bordslampa
Philips, mässing. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:58
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42
*
Bordslampfot
Läs mer om 50/60-tal
nr 925 5012
Bordslampfot
keramik, Tilgman Keramik, 1960-tal, höjd: 40 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 18:55:39 | 1 | Vinnande bud |
10/11 19:24:55 | 1 | justering av budtak |
- Tema
17 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampor keramik tilgmans
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:23 -
4210 Bordslampa
artemide, Italien. Höjd: 54 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:18 -
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:47
-
4243 Bordslampa
Philips, mässing. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:58 -
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:41 -
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42